Karboksyterapia

 

Czym jest zabieg karboksyterapii?

Karboksyterapia jest nowatorskim zabiegiem polegającym na wprowadzeniu pod skórę dwutlenku węgla. Uznawana jest za jeden z największych przełomów w dziedzinie medycyny estetycznej od czasu pojawienia się botoksu. Jest to bezpieczna, bardzo mało inwazyjna i klinicznie sprawdzona metoda stosowana do odmładzania skóry, walki z cellulitem, rozstępami, bliznami, lokalnymi nadmiarami tkanki tłuszczowej, zwiotczeniami skóry, łysieniem, zaburzeniami krążenia. 

 


 

Na czym polega zabieg karboksyterapii?

Zabieg polega na śródskórnym lub podskórnym, precyzyjnym wstrzykiwaniu, przy użyciu urządzenia Concerto, kontrolowanych dawek dwutlenku węgla (CO2).Stale obecny w naszym organizmie dwutlenek węgla reguluje przepływ krwi. To dzięki niemu rozszerzają się naczynia krwionośne. Czysty CO2 jest wstrzykiwany w tkanki podskórne przez niewielką igłę. Przenika bez problemu do okolicznych tkanek. Zwiększa przepływ krwi, tlenu i składników odżywczych do podawanego obszaru oraz poprawia mikrokrążenie i odnowę komórek.

 
Odpowiedzią skóry na iniekcje CO2 jest stymulacja kolagenu, co skutkuje zwiększoną jej sprężystością. Ponadto, zwiększona ilość dwutlenku węgla wpływa na zmniejszenie zdolności wiązania tlenu przez hemoglobinę, w związku z czym, hemoglobina chętniej zostawia w tkance przyniesiony ze sobą tlen. Wysoka zawartość związku powoduje też tworzenie nowych naczyń krwionośnych, co prowadzi do długotrwałej poprawy krążenia i dotlenienia tkanek. Tak więc zwiększenie stężenia dwutlenku węgla uruchamia kilka mechanizmów nastawionych na szybkie dostarczenie większych ilości tlenu do danej okolicy. Łączenie aspektów mechanicznego rozbijania tkanek (penetracja gazu) oraz jego chemicznego działania na skórę sprawia, że karboksykoterapia jest jedną z najbardziej obiecujących technik rewitalizacji skóry.

 


 

Jak długo trwa terapia?

Zabieg jest wysoce skuteczny pod warunkiem, że wykonywany jest w seriach. Ilość zabiegów zależna jest od obszaru i stanu początkowego skóry. Zazwyczaj cykl zabiegowy obejmuje od 5 do 12 zabiegów. Najczęściej wykonuje się jeden lub dwa zabiegi w tygodniu. Zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut.

 

Zalety karboksyterapii

 • szerokie spektrum działania,
 • znikome ryzyko objawów ubocznych,
 • terapia bardzo dobrze przebadana pod względem mechanizmów działania i efektów terapeutycznych,
 • bezpieczeństwo stosowania


Wskazania w zakresie pielęgnacji ciała

 • cellulit,
 • miejscowy nadmiar tkanki tłuszczowej,
 • zwiotczenie skóry i tkanki podskórnej po porodzie,
 • zwiotczenie skóry związane z wiekiem,
 • zminimalizowanie widoczności rozstępów (60-80 %),
 • blizny,
 • rewitalizacja (odmłodzenie) skóry szyi, dekoltu i dłoni,
 • nadmierne wypadanie włosów

 


 

Rewitalizacja skóry szyi, dekoltu i dłoni

Głównym celem karboksyterapii okolic szyi, dekoltu i dłoni jest spowodowanie stymulacji procesów mających na celu zwiększenie ilości kolagenu i elastyny w skórze a zatem jej pogrubienie. Rozbudowa sieci naczyń krwionośnych wpływa również dodatnio w związku z dostawą większej ilości tlenu i substancji odżywczych co przekłada się na widoczną poprawę jakości skóry.
 
 

Lokalne akumulacje tłuszczu i cellulitu

Komórki tłuszczowe są bardzo wrażliwe na iniekcje CO2. Wprowadzony do tkanki tłuszczowej CO2 częściowo zmienia się w kwas węglowy, który rozpuszcza komórki tłuszczowe. Zwiększone ukrwienie prowadzi do wzmożonego drenażu limfatycznego poddanego obszaru, poprawy metabolizmu i wydalania uwolnionego tłuszczu. Proces ten prowadzi do zmniejszenia liczby komórek tłuszczowych i wymodelowania sylwetki. Natomiast odnowienie komórek skóry i stymulacja syntezy kolagenu prowadzi do wygładzenia powierzchni skóry i usunięcia nieestetycznego efektu „skórki pomarańczowej”. Karboksyterapia odtłuszczeń i celulitu jest znakomitą alternatywą dla liposukcji klasycznej, nie obarczoną powikłaniami towarzyszącymi tradycyjnej metodzie.

 


  

Rozstępy

Rozstępy są wrzecionowatymi pasmami, występującymi najczęściej na skórze ud, brzucha, pośladków i piersiach. Przyczyny powstawania rozstępów to: czynniki hormonalne, znaczny wzrost masy ciała w krótkim czasie, ciąża, czynniki genetyczne oraz zaburzenie funkcjonowania tkanki łącznej. Rozstępy powstają w wyniku nadmiernego rozciągania się skóry i zerwania sieci włókien kolagenowych. Do dnia dzisiejszego nie opracowano żadnej metody skutecznego usuwania tych zmian. Najskuteczniejszą techniką jest terapia dwutlenkiem węgla, która przy optymalnych warunkach i współpracy poddawanego zabiegowi jest w stanie zniwelować widoczność rozstępów nawet o 80%. Dzięki karboksyterapii usprawniamy proces neowaskularyzacji (tworzenia nowych naczyń krwionośnych) co przekłada się na znaczną poprawę ukrwienia skóry. Powyższe implikuje sprawniejszą pigmentację skóry (co w efekcie przyciemnia kolor rozstępów do właściwego koloru skóry). Wzmożona synteza kolagenu pobudzona rozwarstwieniem CO2 wpływie na wyrównanie miejsc zmienionych. Karboksyterapia jest jedyną dostępną terapią zarówno w walce ze starymi, jak i nowymi rozstępami i przynosi widoczna poprawę skóry, bez względu na jej kolor i odcień. Karboksyterapia wspomaga tworzenie się nowego kolagenu, a następnie „zagęszcza” i uelastycznia skórę, aby poprawić jej wygląd.

 


 

Blizny

Każde naruszenie struktury skóry prowadzi do wytworzenia się blizny. Blizna jest naturalnym, ostatnim etapem gojenia się rany. Zanim jednak powstanie blizna, urażone miejsce musi przejść przez fazę zapalną, gdy rana ulega zasklepieniu oraz fazę proliferacyjną – w czasie, której skóra ulega wzmocnieniu przez świeżo wytworzone włókna kolagenowe. Te dwa etapy trwają zwykle od dwóch do trzech tygodni. Następnie blizna „dojrzewa”, trwa przebudowa jej struktury, mająca na celu nadanie skórze możliwie największej wytrzymałości. Leczenie świeżych blizn jest niewskazane. Skóra musi się najpierw zagoić, tak aby ustąpił stan zapalny. Leczenie można rozpocząć około 2-3 tygodni po zagojeniu się rany. Karboksyterapia przynosi efekty w leczeniu blizn np. po cesarskim cięciu czy usunięciu wyrostka robaczkowego.
 

Przeciwwskazania

 • ciąża,
 • ciężka niewydolność nerek,
 • ciężka niewydolność płuc i serca,
 • choroba nowotworowa,
 • niedawno przebyty zawał serca, dławica piersiowa,
 • niedawno przebyty udar mózgu,
 • epilepsja,
 • terapia inhibitorami anhydrozy węglanowej

 

Zapraszamy na bezpłatne konsultacje, podczas których ustalą Państwo indywidualny tryb terapii i uzyskają wyczerpujące odpowiedzi na wszelkie pytania.

 

Cennik

 • Twarz 220 zł
 • Twarz, szyja 250 zł
 • Twarz, szyja, dekolt 290 zł
 • Rewitalizacja oczu ,cienie i sińce pod oczami 120 zł
 • Podbródek 150 zł
 • Rozstępy/blizny - od 100 zł
 • Redukacja Celulitu, rozbijanie lokalnego nagromadzenia tłuszczu od 200 zł
 • Karboksyterapia skóry głowy do zab. mezoterapii 100 zł

 

PRZY SERII 5 LUB  10 ZABIEGÓW  SPRZEDAŻ W KARNETACH

 • Seria 5 zabiegów - 15% rabatu
 • Seria 10 zabiegów - 20% rabatu 

 


 

Kontakt

Instytut piękna

Radosna 8

52-200 Wysoka

Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 20:00

Sobota: 09:00 - 16:00

71 789 33 93

723 698 950

Formularz kontaktowy
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Instytut Piękna podanych przeze mnie danych w formularzu kontaktowym w celu opracowania i przedstawienia mi oferty handlowej. *
Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Instytut Piękna za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w szczególności poczty elektronicznej, skierowanej do mnie informacji handlowej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 002 r., Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.) *
by 3CUBE