Termolifting ZAFFIRO®

Zaffiro® – szafirowa energia w walce z czasem…

Czym jest termolifting Zaffiro®?

Lifting termiczny Zaffiro (thermolifting) jest określany jako przełom w nieinwazyjnym odmładzaniu skóry. Jego działanie bazuje na technologii promieniowania podczerwonego IR o długości fali 750-1800 nm. Jest idealny dla osób pragnących przywrócić elastyczność skóry, zniwelować zmarszczki bez ingerencji chirurgicznej. Zabieg zagęszcza skórę pacjentów bezboleśnie i na długi okres dzięki stymulacji włókien kolagenu. Odwraca on naturalne procesy  starzenia się skóry i utraty kolagenu.

 

Efekty Zaffiro:

  • poprawia elastyczność i napięcie skóry
  • doskonale obkurcza skórę na brzuchu u kobiet po porodzie
  • likwiduje obwisłość skóry na wewnętrznej stronie ramion, ud oraz modeluje obszar nad kolanami
  • poprawia skórę dekoltu i wygląd piersi

 

Z reguły koncentrujemy się na młodym wyglądzie twarzy, szyi i dekoltu. A przecież są inne partie ciała, które z wiekiem czy wskutek ciąży lub szybkiej utraty wagi, również potrzebują wsparcia w postaci poprawy napięcia skóry. Odpowiedzią na to jest właśnie Zaffiro, które skutecznie działa na wszystkie partie ciała, gdzie skóra potrzebuje ujędrnienia.

 


 

Dla kogo rekomendowane jest Zaffiro®?

Termolifting Zaffiro® został stworzony z myślą o wszystkich osobach, które myślą o poprawieniu kondycji skóry ciała i twarzy, niezależnie od wieku. Profilaktycznie – aby zapobiec procesowi starzenia się skóry – można go stosować już między 25 a 35 rokiem życia, ale wtedy z reguły nie wykonuje się więcej niż jednego zabiegu. Osobom, które ukończyły 35. rok życia, zalecana jest już seria zabiegów. Ponadto z zabiegów Zaffiro® korzystają kobiety po ciąży. Termolifting można wykonywać na skórze opalonej czy skórze z problemami naczyniowymi.

 


 

Jaka jest zasada działania Zaffiro®?

Zasada działania termoliftingu Zaffiro® opiera się na działaniu promieniowania podczerwonego IR o długości fali (750-1800 nm). Głowica urządzenia, które emituje promieniowanie, wykonana jest ze szlachetnego szkła szafirowego. Promieniowanie pozwala na rozgrzanie nawet głębokich warstw skóry do temperatury 65°C, a jednocześnie urządzenie zapewnia ochronne chłodzenie powierzchniowych warstw naskórka przed emisją IR, jak i po niej.

 

Pogrzanie dolnych warstw skóry, które jej najważniejszą częścią zabiegu, ma na celu podrażnienie włókien kolagenowych. Obkurczają się one, a skóra wraca do swojego pierwotnego stanu. Staje się bardziej napięta i elastyczna, a dzięki temu sprawia wrażenie młodszej. Zanikają też zmarszczki lub stają się mniej widoczne, a efekty te można zaobserwować już w trakcie zabiegu (I ETAP). Rezultatem termoliftingu, tym razem długofalowym, jest również pobudzenie fibroblastów, które zaczynają produkować nowe włókna kolagenowe. Ilość białka wzrasta nawet o 30%, co korzystnie wpływa na lifting skóry. Neokolagenogeneza, czyli proces tworzenia nowego kolagenu, postępuje stopniowo. Pełne rezultaty zabiegu można zobaczyć po 3–6 miesiącach (II ETAP).

 


 

Jak wygląda przebieg zabiegu?

Zabieg termoliftingu Zaffiro® składa się z kilku etapów. Na początku na te obszary ciała, które obejmuje zabieg, nakładany jest żel chłodzący. Będzie on chronił naskórek przed przegrzaniem i działaniem podczerwieni. Pomaga on także w prawidłowym prowadzeniu głowicy. Właściwa część zabiegu rozpoczyna się od schłodzenia skóry, która następnie podawana jest działaniu promieniowania IR. W trakcie trwania termoliftingu kolagen zostaje podgrzany, a wierzchnia warstwa skóry ponownie schłodzona.

 

 

 

Każdy impuls Zaffiro® składa się z 3 faz:
I FAZA – schłodzenie skóry, które zapewnia ochronę naskórka przed poparzeniem i przygotowuje skórę do promieniowania IR
II FAZA – podgrzanie kolagenu zawartego w skórze właściwej
III FAZA – ponowne schłodzenie obszaru zabiegowego zgodnie z zasadą zimno-ciepło-zimno

 

 

 


 

Jak długo trwa zabieg Zaffiro®?

Ilość zabiegów niezbędnych do osiągnięcia efektu zależy stanu skóry i jej jakości. Terapię rozpoczyna konsultacja ze specjalistą w celu oceny kondycji skóry i poznania wymagań pacjenta. Najczęściej terapia obejmuje od 4 do 6 zabiegów na twarz, szyję oraz do 8 na brzuch, ramiona, uda. U pacjentów z małym zaawansowaniem procesu starzenia może wystarczyć nawet 1 zabieg.

 


 

Postępowanie po zabiegu

Po wykonaniu termoliftingu skóra może być zaróżowiana i rozgrzana, tak samo jak to zdarza się w przypadku delikatnego opalenia na słońcu. Nie ma jednak listy zaleceń czy przeciwwskazań, do których należy stosować się po wykonaniu zabiegu, od razu można powrócić do swoich codziennych zajęć i obowiązków.

 

Nagrody i wyróżnienia
Termolifting Zaffiro to laureat konkursu PerfectLine2009 SPA Business w kategorii „Urządzenia kosmetyczne do zabiegów na twarz i ciało”.

 

Cennik
– dłonie 200 zł
– kolana 250 zł
– ramiona (pelikany) 450 zł
– biust 450 zł
– pośladki 550 zł
– uda (wewnętrzna część) 550 zł
– brzuch 750 zł


ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z NASZĄ OFERTĄ PIELĘGNACJI TWARZY ZAFFIRO
Zapraszamy na bezpłatne konsultacje, podczas których ustalą Państwo indywidualny tryb terapii i uzyskają wyczerpujące odpowiedzi na wszelkie pytania.

 


 

Cennik ZAFFIRO

zaffiro twarz
750 zł

zaffiro szyja
400 zł

zaffiro dekolt
750 zł

zaffiro twarz szyja
900 zł

zaffiro szyja dekolt
900 zł

zaffiro twarz szyja dekolt
1400 zł

 

w pakiecie zaffiro twarz szyja dekold dłonie gratis

Kontakt

Instytut piękna

Radosna 8

52-200 Wysoka

Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 20:00

Sobota: 09:00 - 16:00

71 789 33 93

723 698 950

Formularz kontaktowy
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Instytut Piękna podanych przeze mnie danych w formularzu kontaktowym w celu opracowania i przedstawienia mi oferty handlowej. *
Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Instytut Piękna za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w szczególności poczty elektronicznej, skierowanej do mnie informacji handlowej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 002 r., Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.) *
by 3CUBE