Masaże manualne

Masaż znany jest od starożytności i jako zabieg zdrowotny nie
wymaga uzasadnień. Historia tego sposobu regeneracji sił i zdrowia
liczy tysiące lat.

Nasza epoka charakteryzuje się znacznym wzrostem stosowania metod z użyciem specjalistycznej aparatury, umożliwiającej dokładniejsze oddziaływanie mechaniczne i ułatwiającej prace masażysty.

Nieustanne bóle kręgosłupa, niewydolność układu krążeniowego, spadek wiotkości i jędrności skóry, zakwasy i obrzęki – to tylko niewielka część objawów pogorszenia kondycji fizycznej organizmu, wpływających na ogólny dyskomfort i nasze samopoczucie.

 

Co czwarty człowiek korzysta regularnie z zabiegów masażu. Przyjemność i widoczne pozytywne efekty powodują wzrost zapotrzebowania społeczeństwa na tego typu zabiegi leczniczo-profilaktyczne.

 

Masaż klasyczny

Najpopularniejszy masaż, który w zależności od formy, intensywności może być leczniczy, pobudzający lub relaksacyjny. Głównym jego celem jest poprawa krążenia obwodowego, tj. ułatwienie odpływu krwi żylnej oraz doprowadzenie krwi tętniczej do tkanek. Zależnie od celu wykonuje się go całą dłonią, kostkami rąk bądź kciukami, stosując odpowiednią siłę ucisku w różnych miejscach.

 

  • 60 min. 120 zł
  • 30 min.  60 zł

 


 

Masaż relaksacyjny z aromaterapią (masaż odprężający, antystresowy)

Bardzo łagodna forma masażu. Jego celem jest zniesienie napięcia mięśniowo – nerwowego i emocjonalnego a tym samym uzyskanie pełnego rozluźnienia i odprężenia. W masażu tym wykorzystuje się naturalne olejki eteryczne (znaczenie terapeutyczne ma tu zarówno zapach jak i składniki aktywne olejków, które w trakcie masażu wchłaniane są poprzez skórę do krwioobiegu wywołując określone reakcje).

 

  • 60 min. 120 zł

 


 

Masaż bańką chińską z drenażem limfatycznym

Gumowe bańki chińskie – próżniowe , choć wykorzystywane w celach leczniczych, wśród kobiet zyskały ogromną popularność głównie jako przyrząd do masażu. Masaż bańką chińską pobudza krążenie krwi i płynów ustrojowych, powoduje silne przekrwienie pomaga pozbyć się zbędnych produktów przemiany materii oraz toksyn z organizmu. W wyniku przyspieszenia przemiany materii następuje redukcja tkanki tłuszczowej. Ma nieocenioną moc w zastosowaniu w kuracji antycellulitowej.

 

Masaż bańką chińską trwa 30 minut, powinien być wykonywany w 10-12 seriach z odstępami między kolejnymi zabiegami nie rzadziej niż 3 dni. Zapobiegawczo zaś raz w tygodniu.

 

  • 30 min. 75 zł

 


 

Drenaż limfatyczny

Jego celem jest usprawnienie przepływu limfy w organizmie. Przeciwdziała powstawaniu obrzęków i cellulitu lub prowadzi do zmniejszenia już istniejących. Doskonały zabieg oczyszczający i poprawiający cyrkulację krwi. Przyspiesza wydalanie toksyn i płynów. Zaleca się stosowanie np. przy zabiegach wyszczuplających.

 

  • 60 min. 120 zł

 


 

Refleksoterapia

Poprzez ucisk określonych punktów i stref odruchowych na stopach, stymulowane są poszczególne narządy i układy ludzkiego ciała. Zabieg ten ma wspaniałe działanie relaksujące. Poprawia ukrwienie i odblokowuje przesyłanie impulsów nerwowych.

 

  • 30 min. 65 zł

 


 

Masaż odchudzający

Zadaniem tego rodzaju masażu jest wspomaganie wyszczuplenia, przyspieszenie procesów rozbicia tkanki tłuszczowej, poprawienie krążenia i uwolnienie toksyn z organizmu, Jest to energiczny, mocny masaż z wykorzystaniem kremów aktywatorami (kofeinę, l-karnityna, algi) przyspieszające procesy lipozy.

 

  • 60 min. 120 zł

  

Masaż ujędrniający

Polecany Paniom po terapii odchudzającej lub w przypadku utraty jędrności skóry, jest masażem wspomagającym napięcie tkanek, głównie tkanki łącznej. Może być wykonywany jako całościowy zabieg lub na wybrane partie ciała.

 

  • 60 min. 120 zł

 Masaż dla kobiet w ciąży

Terapia masażem w ciąży znacząco relaksuje, zapewnia dobry stan psychiczny i fizyczny ciężarnej, redukuje obrzęki, przeciwdziała powstawaniu żylaków, usprawnia krążenie krwi i limfy, redukuje ból i wzmożone napięcie mięśni szkieletowych, uelastycznia skórę, co stanowi zapobieganie powstawania rozstępów ciążowych i poporodowych.

 

  • 60 min. 120 zł

 Masaż - rekonstrukcja pociążowa

Zabiegi mające na celu przywrócenie kondycji i wyglądu ciała mamy do stanu z przed ciąży..

 

  • 60 min. 120 zł

 


 

 

Kontakt

Instytut piękna

Radosna 8

52-200 Wysoka

Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 20:00

Sobota: 09:00 - 16:00

71 789 33 93

723 698 950

Formularz kontaktowy
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Instytut Piękna podanych przeze mnie danych w formularzu kontaktowym w celu opracowania i przedstawienia mi oferty handlowej. *
Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Instytut Piękna za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w szczególności poczty elektronicznej, skierowanej do mnie informacji handlowej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 002 r., Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.) *
by 3CUBE