Fotoepilacja IPL

Fotodepilacja laserowa IPL jest zabiegiem umożliwiającym
trwałe usunięcie owłosienia poprzez naświetlanie włosków
promieniami świetlnymi (IPL) .

Usuwanie włosków na ciele tą metodą polecane jest nie tylko ze względów estetycznych, ale ze względu na fakt iż często usuwanie ich tradycyjnymi metodami doprowadza nawet do skórnych problemów medycznych.

 

Wskazania do zastosowania fotodepilacji IPL:


Wrastanie włosków

Najczęściej spotykanym problemem z jakim radzi sobie IPL jest permanentne wrastanie włosków szczególnie po depilacji woskiem lub depilatorem. Efektem nieskutecznych, "standardowych" metod wyrywania i usuwania włosków: są podrażnienia i ranki w miejscu włosa, doprowadzające do powstania nieestetycznych strupków i blizn.

 

Niski próg bólu

Dla wielu Pań standardowe metowy depilacji polegające na wyrywaniu włosków stanowią ogromny ból. Dlatego podczas usuwania owłosienia aparaturą IPL klientki są zaskoczone komfortem odczuwania zabiegu. Wiele z nich ma również tendencję do pękających naczynek, co wyklucza wiele dostępnych metod depilacji, pozostawiając wybór metod najmniej skutecznych. Fotodepilacja nie tylko pozwala na uzyskanie trwałych efektów, ale również daje możliwość zmniejszenia już powstałych zmian naczyniowych, czyli popularnych pajączków.

 

Zaburzenia hormonalne

Metoda IPL jest skuteczna nawet w przypadku włosków pojawiających się w efekcie zaburzeń hormonalnych. Jest to idealne rozwiązanie dla Pań, które borykają się z problemem włosków pojawiających się  w zupełnie nieoczekiwanych miejscach (przede wszystkim na twarzy).

 

Podrażnienie skóry lub zapalenie mieszków włosowych

Podrażenienie skóry lub zapalenie mieszków objawiają się zaczerwienieniem skóry oraz stanem ropnym. Podrażnienie skóry lub zapalenie mieszków włosowych pojawia się  zarówno przy mocnych, ciemnych włoskach, jak i w przypadku słabszych i jaśniejszych. Problem ten możę dotyczyć kobiet, jak i mężczyzn, którzy odczuwają związany z tym stanem dyskomfort przy każdym goleniu. Fotodepilacja jest idealnym rozwiązaniem tej sytuacji. Włoski odrastają wolniej, są słabsze i stopniowo wypadają. Poprawia się wygląd skóry, znika dyskomfort.

 


 

Na czym polega zabieg fotodepilacji IPL?

Długość fali emitowanej przez IPL (620 -1200 nm) przenika do 2-3 mm w głąb skóry . Działa więc tylko powierzchniowo, nie wpływając na funkcje organizmu.
IPL emituje wiązkę promieni, przenikającą przez skórę aż do mieszka włosowego, niszcząc cebulkę. Nie powoduje uszkodzenia skóry!

 

Włosy niestety nie rosną równocześnie. Część z nich znajduje się w fazie wzrostu (są to włosy widoczne na skórze) i to właśnie one reagują na światło IPL. Pozostałe włosy są w fazie "uśpienia", która ma różny okres trwania (3-8 tygodni). Po tym okresie zaczyna się aktywny etap wzrostu włosa, dlatego też zabiegi muszą być powtarzane minimum 5-8 razy dla uzyskania zadawalającego efektu. Odstępstwa czasowe od wskazanych powyżej odstępów mają negatywny wpływ na skuteczność zabiegu.
Skuteczność depilacji laserowej zależy również od ilości barwnika w cebulce, im jego ilość jest większa, tym lepszy efekt, oznacza to, że najlepsze efekty będą miały osoby z czarnymi i brązowymi włosami.

 

Pierwsza wizyta w gabinecie, zawsze powinna rozpocząć się szczegółowym wywiadem, w trakcie którego wykwalifikowany personel zbierze informacje odnośnie typu skóry, barwy włosów, wrażliwości skóry, a także innych, wcześniej stosowanych metod epilacji.W trakcie takiej wstępnej konsultacji wykluczone zostają również wszystkie przeciwwskazania do wykonywania zabiegu fotoepilacji. W przypadku stwierdzenia braku kryteriów dyskwalifikujących, przeprowadzony zostaje test, który pozwoli na indywidualny dobór poziomu energii, pozwalającego osiągnąć najwyższą skuteczność zabiegu, przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa pacjenta.

 

Przeciwskazania do zabiegu depilacji laserowej:

 • ciąża
 • świeża opalenizna (również solarium)
 • krem z retinolem (nie używać na 3 tyg. przed zabiegiem)
 • leki światłouczulające, retinoidy
 • zioła (dziurawiec, nagietek: nie używać na 2-3 tyg. przed zabiegiem)
 • depilacja woskiem i pęsetą (nie używać na 1 miesiąc przed zabiegiem)
 • bielactwo, łuszczyca (w miejscu zabiegu)
 • peeling (nie stosować na 1 tydzień przed zabiegiem)

 

Opis postępowania przed zabiegiem:

 • przed zabiegiem włosy należy zgolić z miejsc, które będą poddawane fotoepilacji (najlepiej 1, 2 dni przed zabiegiem)
 • nie należy przed zabiegiem miejsc naświetlanych smarować żadnymi preparatami kosmetykami
 • intesywna opalenizna uniemożliwia przeprowadzenie zabiegu
 • nie należy wyrywać włosów minimum 4 tygodnie przed zabiegiem
 • nie należy stosować: leków uczulających na słońce np. antybiotyki (zabieg wykonuje się najwcześniej po dwóch tygodniach od zakończenia leczenia), dziurawca, nagietka (uwagi j/w); kosmetyków i leków złuszczających (minimum 1 tydzień przed zabiegiem); kremów zawierających retinol, isotretinoinę, kwasy owocowe, witaminę C itp. (minimum 1 miesiąc przed zabiegiem)

 

Postępowanie po zabiegu depilacji laserowej

Zabiegi należy powtarzać, co 3-8 tygodni (zależnie od części ciała oraz cech indywidualnych). Znaczące wydłużenie lub skrócenie przerwy między zabiegami może spowodować słabszy efekt zabiegu. Nie wolno opalać się! Bezwzględnie chronić skórę przed słońcem minimum przez 1 tydzień po zabiegu.

 

 

Zapraszamy na bezpłatne konsultacje, podczas których ustalą Państwo indywidualny tryb terapii i uzyskają wyczerpujące odpowiedzi na wszelkie pytania. 

 


 

Cennik IPL na ciało

Linia bikini
99 zł

Bikini głębokie
120 zł

Pachy (obie)
99 zł

Ramię (całe lub przedramię)
99 zł

Dłonie (obie)
99 zł

Tors
99 zł

Brzuch
99 zł

Okolice brodawek
99 zł

Linia biała
99 zł

Plecy (część górna)
99 zł

Pośladki
99 zł

Łydki
140 zł

Uda
150 zł

Stopy
99 zł

Całe nogi
260 zł

Cennik na twarz

Wąsik
99 zł

Broda
99 zł

Twarz
99 zł

Kontakt

Instytut piękna

Radosna 8

52-200 Wysoka

Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 20:00

Sobota: 09:00 - 16:00

71 789 33 93

723 698 950

Formularz kontaktowy
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Instytut Piękna podanych przeze mnie danych w formularzu kontaktowym w celu opracowania i przedstawienia mi oferty handlowej. *
Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Instytut Piękna za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w szczególności poczty elektronicznej, skierowanej do mnie informacji handlowej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 002 r., Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.) *
by 3CUBE