Botox

Botox jest jedyną metodą redukcji zmarszczek mimicznych, która działa na ich główną przyczynę - mięśnie mimiczne.

 

Kiedy marszczymy brwi, uśmiechamy się lub śmiejemy wtedy następuje skurcz mięśni twarzy i powstają fałdy skórne tworzące dynamiczne zmarszczki i linie tak jak "kurze łapki", zmarszczki czołowe, lub międzybrwiowe linie zmartwienia
tzw. „lew” Z czasem te dynamiczne zmarszczki i linie pogłębiają się i pozostają na stałe.

Proste leczenie toksyną botulinową może skutecznie wygładzić linie mimiki twarzy i przywrócić jej młodość i świeżość. Za pomocą zastrzyków z botuliny w rejon wymagający korekcji (najczęściej czoło, okolice oczu) połączenia między nerwami, a mięśniem zostają chemicznie zablokowane na określony czas.

 

Botox powoduje rozluźnienie mięśni odpowiedzialnych za powstawanie zmarszczek i działa jedynie w obrębie mięśni do których został wstrzyknięty, podczas gdy pozostałe mięśnie funkcjonują jak dotychczas. Toksyna botulinowa zaczyna działać już po 2-3 dniach od momentu wstrzyknięcia. Natomiast pełny efekt terapeutyczny jest widoczny dopiero po 7-14 dniach. Efekt po zabiegu utrzymuje się średnio 3-6 miesięcy. Zależy to od indywidualnych cech organizmu.
Po tym okresie mimika twarzy stopniowo powraca. Po całkowitym wygaśnięciu działania toksyny botulinowej, zabieg należy powtórzyć. Metoda ta jest w opinii lekarzy bezpieczna, działanie leku jest całkowicie odwracalne, nie wywołuje uczuleń.
Zabiegi najczęściej powtarza się co około pół roku. Po każdym kolejnym zabiegu efekt może utrzymywać się dłużej.

 

Dla kogo?

Botox można stosować u młodych osób jako profilaktykę tworzenia się zmarszczek, czyli działanie w momencie gdy nie są jeszcze wyraźnie widoczne. Tylko tak można opóźnić ich powstanie. Dotyczy to zwłaszcza osób z żywą, silną mimiką.
To obecnie najskuteczniejsza terapia przeciwzmarszczkowa.

U osób dojrzałych zastosowanie Botoxu wygładza zmarszczki już istniejące. W przypadku zmarszczek bardzo głębokich i mocno utrwalonych może zaistnieć potrzeba uzupełnienia zabiegu przez wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym.

 

Botox jest stosowany w usuwaniu:

  • zmarszczek poprzecznych czoła
  • zmarszczek pionowych między brawiami ("lwie" zmarszczki)
  • "kurzych łapek" - wokół oczu
  • zmarszczek "palacza" wokół ust
  • uniesienia opadających kącików ust
  • zniwelowania "brody brukowej" oraz "brody czarownicy"
  • uniesienia powiek

 

Przebieg zabiegu

Botox jest wstrzykiwany wyłącznie przez lekarza przy użyciu jednorazowej strzykawki wyposażonej w bardzo cienką igłę. Małą ilość preparatu precyzyjnie podaje się w kilka miejsc na twarzy. Zabieg trwa krótko. W zależności od liczby leczonych miejsc (punkty iniekcji) zajmuje to około 15-20 minut. Ból związany ze wstrzykiwaniem jest minimalny. Wielu pacjentów porównuje go do kilkusekundowego ugryzienia przez mrówkę lub komara. Zabieg nie wymaga znieczulenia miejscowego. Ze względu na komfort pacjenta czasami stosuje się znieczulenie kremem.

 

Mezobotox (Botoxlift)

Innowacyjna procedura terapeutyczna łączaca zalety mezoterapii kwasem hialuronowym z efektem liftingującym i wygładzającym preparatu Botox. Zabieg polega na wielopunktowym wstrzykiwaniu Botoxu w mniejszej dawce niż tradycyjna. Daje to możliwość uzyskania równomiernego rozłożenia preparatu, a tym samym efekt jednolitego wygładzenia ostrzykiwanej powierzchni.

 

Dodatkową zaletą jest zastosowanie kwasu hialuronowego, który nawiża,odżywia i rewitalizuje skórę na danym obszarze.

 


Kontakt

Instytut piękna

Radosna 8

52-200 Wysoka

Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 20:00

Sobota: 09:00 - 16:00

71 789 33 93

723 698 950

Formularz kontaktowy
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Instytut Piękna podanych przeze mnie danych w formularzu kontaktowym w celu opracowania i przedstawienia mi oferty handlowej. *
Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Instytut Piękna za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w szczególności poczty elektronicznej, skierowanej do mnie informacji handlowej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 002 r., Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.) *
by 3CUBE